Svietivosť tejto lampy je možné regulovať bez stmievača

Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd05


Svietivosť tejto lampy je možné regulovať bez stmievača
ZDROJ: FEELDESAIN.COM

Vo svete vzniklo už nespočetné množstvo zaujímavých dizajnérskych kúskov a Slovensko nie je v tejto oblasti žiadnou výnimkou. Skvelou dizajnérskou lahôdkou je napríklad lampa slovenského štúdia MEJD.

Šikovní dizajnéri, Štefan Nosko a Katarína Beličková, ju navrhli tak, aby sa svietivosť žiarovky dala regulovať aj bez stmievača. Základom je jednoduchý drevený mechanizmus pripomínajúci vyťahovanie vody zo studne za pomoci vedra. Nejde o však žiaden zázrak! Svietivosť žiarovky sa mení v závislosti od jej polohy v sklenenej konštrukcii lampy, ktorej farebné prevedenie sa prelína od priehľadného skla k miečnemu, resp. tmavomodrému. Princíp je jednoduchý: čím nižšie žiarovka visí, tým je jej jas slabší.


Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd02 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd03 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd04 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd06 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd07 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd08 Lamp-s-Brightness-Controlled-like-a-Well-feel-desain-Mejd09


Sleduj dorine facebook + twitter + pinterest a nové články ti už nikdy neuniknú.