Oslávte vaše narodeniny bez obáv z havarijnej situácie v domácnosti

V živote sa stávajú rôzne maléry, ktoré sme nezavinili sami, a kedy vinu nesú iní ľudia, napríklad sa rozbehnete so svojim autom po ceste, a spoza rohu vám priamo pred auto vojde iný automobil, ktorý zaviní nehodu, a vy to potom musíte neodkladne riešiť. Alebo sa vám upchá záchod práve vo chvíli, keď oslavujete narodeniny.

figúrky na záchode

Upchaté záchody môžu budiť úsmev na pere, ale keď sa to prihodí práve vám, a práve v okamihu, keď potrebujete, aby doma všetko klapalo, dôvod na úsmev to rozhodne nebude. Budete sa snažiť z tejto situácie čo najrýchlejšie vykorčuľovať, ale musíte najprv vedieť, ako.

upchatý záchod

Telefón na inštalatérov si zistite vopred – keď sa doma prihodí nejaká havarijná situácia, kam patrí aj zanesenie odpadu na toalete, a nemáte doteraz zistený kontakt na inštalatérov, začnete panikáriť a v zmätku vyhľadávať na Internete vhodné zdroje. Problém je ale v tom, že už havarijná situácia vznikla, a namiesto, aby ste sa upokojili, ešte viac sa stresujete tým, že ešte len hľadáte vhodnú pomoc. Tú by ste naopak mali mať zistenú dopredu – teda v pokoji, kým sa nič nedeje, si vyhľadajte vhodného remeselníka, zapíšte si naň kontaktný telefón (najlepšie aj niekam na papier, keby vám zlyhal mobil a museli ste si na volanie vypožičať iný), a potom už stačí len nestrácať čas a ihneď volať. Inštalatéri pri havarijných situáciách vychádzajú do terénu takmer okamžite.

Pokiaľ nepomôže gumový zvon, potom to prenechajte odborníkom – gumový zvon je skvelý pomocník, niekedy prerazí upchaté potrubie tak rýchlo, a tak dôkladne, že máte hotovo. Toto ale nefunguje vždy, v niektorých situáciách, napríklad pokiaľ je upchávka ďaleko od toalety, musia zasahovať odborníci krtkovania v Trnave, čo sú napríklad prípady upchaté domové kanalizačné prípojky, alebo dokonca upchatá obecná kanalizácia. V žiadnom prípade sa ale nepokúšajte do záchodu zastrkávať ďalšie predmety v snahe odpad preraziť, ako sú rôzne pružiny, ohybné lišty, elektrikárske perá a pod., pretože by mohli v odpadovom potrubí uviaznuť.