Materiál pre Váš projekt

Máte na pláne realizáciu prístrešku, či zimnej záhrady? Alebo si plánujete postaviť skleník do svojej záhrady? Stavte na kvalitnejší materiál. Prichádza jar a s jarou sa prebúdzajú nielen záhradkári ale aj kutilovia či domáci stavbári. Máte na pláne realizáciu svojho projektu a nie ste si istý aký materiál je na neho vhodný? Nechajte sa inšpirovať na materiály, ktoré môžete vo svojich plánoch použiť. Nesmiete zabúdať na to, že kvalitný materiál je základom pre každý úspešný projekt a jeho prevedenie. Pozrieme sa preto spolu na malé porovnanie materiálov na výrobu.

plexisklo na terasách

Prístrešky a krytie zimných záhrad

S pekným počasím sa otvára priestor nielen na vychádzky do prírody. Začína sa aj sezóna stavania a dorábania prístavieb pre nehnuteľnosti a chaty. Ak sa chystáte na stavbu prístrešku či zimnej záhrady ste tu správne. Pri stavbe prístreškov sa tradične využíva drevo alebo hliníkové konštrukcie. Záleží pritom hlavne na tom, či ste prívržencom prírodného štýlu a inklinujete skôr k drevu alebo k modernému klasicizmu. Pri nerezových alebo hliníkových skeletoch sa na výplň stien hojne využíva plexisklo. Je viac používané ako klasické sklo, vďaka jeho odolnosti a širokému zameraniu využitia. Dobre izoluje teplo a zimu a spracováva slnečné lúče. Zároveň priestor otvára a presvetľuje, čím šetrí energie.

rastliny v skleníku prosperujú takmer celý rok

Skleníky a veľko-metrážne pareniská

Skleník je miesto, kde sa rastlinkám vďaka naakumulovanému teplu a svetlu darí viac ako vonku. Už na skorú jar môžeme vysádzať planty či semienka – do parenísk. Tradičné skleníky boli vyrábané hlavne zo sklenených tabúľ. Tie sú ale menej odolné voči mechanickému poškodeniu a potrebujú údržbu. Oveľa istejšou voľbou je skleník postavený z plexiskla. Udržuje konštantnú teplotu, prepúšťa svetlo a je ľahko udržiavateľný a dlhodobo odolný.

Plexisklo – eshop je miestom, kde si môžeme nájsť typ a metráž presne podľa svojich potrieb a za odpovedajúcu cenu. Pripravte sa teda na svoj projekt pekne v prostredí domova bez zbytočných otravných prechádzok po obchodoch.