Aký je rozdiel mezi tantrickou a senzuálnou masážou?

Tantrická a senzuálna masáž aký je medzi nimi rozdiel? Obi dve masáže majú veľmi podobné prvky, líšia sa hlavne cieľom masáže. Tantrická masáž má korene v hinduistických a budhistických tantrických tradíciách, ktoré vznikli v Indii približne pred 1500 rokmi. Tantrické učenie zahŕňa praktiky súvisiace s energiou, spiritualitou a rozvojom vedomia. Hlavným cieľom tantrickej masáže je dosiahnuť harmóniu a spojenie tela a mysle. Je založená na princípe vedenia energie a spiritualite, často sa používa k posilnení intímneho vzťahu medzi partnermi. Tantrická masáž zahrňuje meditáciu, hlboké dýchanie a stimuláciu energetických bodov na tele. Dotyky sú pomalé a jemné, sú v súlade s dýchaním. Najčastejšia tantrická masáž je Nuru masáž alebo masáž telo na telo. Pri tantrickým masáži sa stimuluje duchovná energia, vďaka čomu po masáži sa cítite ako vymenený.

senzualna masaz

Históriu senzuálnej masáže je ťažšie vystopovať, pretože masáž je súčasťou ľudských kultúr už po stáročia. Staroveké civilizácie, ako napríklad Gréci a Rimania, mali svoje vlastné techniky senzuálnej masáže a relaxácie. Dá sa povedať, že senzuálna masáže tu vždy bola aj keď ľudia o nej ani nevedeli. Senzuálna masáž sa líši od tantrickej tým že ide o vzbudenie fyzickej energie, inak povedané senzuálnou masážou prebúdzame svoju sexuálnu energiu.

nuru masaž

Zameriava sa skôr na fyzickú rozkoš ako na duchovnú. Dotyky sú intenzívne, masér alebo masérka stimulujú erotogénne zóny, vďaka tomu sa energia rozšíri po celom tele. Pri tejto masáži objavujete samých seba a svoju sexualitu. Viac menej sa jedná o zakázané ovocie, je to erotická praktika, ktorá ale neprináša len sexuálne potešenie ale aj relaxáciu a spojenie sa so svojim telom. Tieto masáže môžete vyskúšať v Tantrickom salóne v Bratislave. Musíme pripomenúť že tantrická alebo senzuálne masáže Bratislava nie je sexuálna služba, teda sa nejedná o sex. Je dôležité objednať sa minimálne 1 hod vopred.