Nezvyčajná reštaurácia v štýle maliarskeho ateliéru

INÉ
Nezvyčajná reštaurácia
v štýle maliarskeho ateliéru
ZDROJ: DEZEEN.COM

 

Úspechy v umeleckej sfére zožal zaujímavý projekt poľskej dizajnérky Kariny Wiciak -  „Pracownia“. Ide o projekt reštaurácie s námetom maliarskeho ateliéru, ktorý je od podlahy po strop efektne postriekaný maliarskymi farbami. Všedné predmety a interiéry sa pod rukami talentovaných dizajnérov menia na nádherné umelecké diela a my si prajeme, aby svet okolo nás vyzeral tak, ako ho vidia oni.

Pracownia-Restaurant-by-Karina-Wiciak01

Aj keď na prvý pohľad vytvára dojem priestoru v štýle pop-artu, je navrhnutý moderne a elegantne. Práve z tohto dôvodu tu okrem farebných škvŕn dominuje biela a kovová povrchová úprava. Okrem stĺpov v podobe obrovských maliarskych štetcov tu nájdete sklo, závesné lampy a stoly v tvare maliarskej palety.

Pracownia-Restaurant-by-Karina-Wiciak02

V konštrukcii stolov, stoličiek a závesných svietidiel sú prítomné prvky plechoviek s farbami a štetinky štetcov trčiace zo stolov sú efektnou náhradou sviečok a klasických stolových lámp. Dizajnér nezabudol ani na priestory toalety. Aj tu sú použité výrazné prvky maliarskej témy. Umývadlo je pripevnené na obrovskej konštrukcii predstavujúcej maliarsky stojan a záchodová misa má tvar obrovského vedra.

Pracownia-Restaurant-by-Karina-Wiciak09

Pracownia-Restaurant-by-Karina-Wiciak05


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.