Krásne vyzerajúce produkty z dreva sú výtvorom šikovných remeselníkov a kvalitných spojov

Agresívne prostredie a poveternostné podmienky sú určujúcim aspektom pre použitie takého materiálu, ktorý v ňom vydrží v neporušenom stave dlhý čas, a tým môže byť napríklad nehrdzavejúca oceľ. Skrutky z nej vyrobené tak môžu byť použité na výrobu rozličných produktov z dreva. Pri práci s drevom však nemusí ísť iba o klasické drevené laty alebo dosky, spájať je možné aj OSB dosky, exotické či tvrdé alebo naopak mäkké drevo. A na tieto príležitosti máme k dispozícii aj viacero variantov skrutiek, ktoré vyhovujú materiálu a vydržia aj náročné poveternostné podmienky. Skrutky z nehrdzavejúcej ocele s rozdeľujú do tried A2, A4 a C2.

Skrutky na široké použitie

Skrutky C2 sa využívajú hlavne na spájanie mäkkého dreva, no ak je to spoj, určený do mokrého prostredia, je vhodnejší typ A4. Výroba podláh na terasy z exotického dreva alebo tvrdých druhov sa používajú skrutky A2 alebo A4, rovnako nerezove skrutky ako do agresívnejšieho prostredia, napríklad s chlórovanou vodou či morskou soľou, pretože lepšie odolávajú korózii a sú veľmi kvalitné. Používajú sa aj pri montáži odvetraných fasád.

Drevo, použité v polohe fasádneho obkladu

Z niektorých druhov skrutiek vyberáme A2 antik s dvojitým závitom, ktoré majú rebrovanie pod hlavou, čím je zaistené kotvenie bez možných prasklín a trhlín, hrot je vyrobený na rýchle vŕtanie bez triesok, čo zabezpečuje fréza nad závitom, dokáže šetriť náradie aj silu, ktorú treba vynaložiť na jej dotiahnutie hlavne vďaka TORX-u, ktorý eliminuje pretáčanie a sklz a spoj je s touto skrutkou oveľa pevnejší. Používa sa na spájanie tvrdého aj mäkkého dreva, pri výrobe fasád, obkladov či podláh na terasy a podobne. Kvalitný spoj je jedným z rozhodujúcich faktorov pri tvorbe a výrobe drevených produktov, ktoré musia byť pevné, ale na pohľad ničím nerušené, a to dokážu iba najnovšie a kvalitné skrutky z nehrdzavejúcej ocele, s použitím do každého prostredia.