Zelený čaj Matcha

Asi ste už počuli o Matcha čaji. Dnes je to veľký trend a môžeme ho vidieť skutočne všade. Matcha čaj si môžete zakúpiť a pripravovať doma, ale čoraz viac ho nájdete aj v dobrej kaviarni. Matcha čaj alebo latte si môžete vychutnať každý deň a navyše urobíte veľa aj pre svoje zdravie a krásu. Kto Matcha čaj nepozná, ide pôvodný, silný zelený čaj pestovaný v Japonsku. Ďalšou úpravou sa z neho pripravuje Matcha prášok, ktorý doma používame na prípravu čaju alebo latte. Matcha čaj pripravíme zaliatím prášku prevarenou vodou, na Matcha latte zas budeme potrebovať mlieko. Matcha má výraznú, silnú chuť zeleného čaju a nie každému je po chuti, preto sa nebojte svoj nápoj osladiť. Najlepšou kombináciou je s javorovým sirupom.

matcha

Prečo je Matcha taká obľúbená?

Určite viete o priaznivých účinkoch aj klasického zeleného čaju. Ale koncentrácie zeleného čaju Matcha a porciovaného zeleného čaju, ktorý kúpite v obchode sa nedá porovnať. Matcha je čistý, prírodný produkt, vysokej koncentrácie lístkov zeleného čaju Matcha. Obsahuje minerály, vitamíny a antioxidanty, ktoré priaznivo pôsobia najmä na tráviaci systém. Urýchľujú metabolizmus a spaľovanie a preto sú často používané aj pri redukčných diétach. Takisto sú ale prospešné na detoxikáciu a zbavujú telo toxínov.

matcha čaj

Kvalitnú matchu si môžete objednať na totalvital.sk. Produkt si kúpite v podobe prášku a môžete si z neho každý deň pripraviť svoj nápoj podľa chuti. To však nie je jediné využitie matcha prášku. Otvorte google a nájdete aj množstvo receptov s matcha práškom. Môžete si dokonca pripraviť koláč alebo celú tortu. Veľmi časté využitie matcha prášku je aj na zdravé smoothie. Okrem svojich bežných surovín na smoothie sa nebojte použiť aj lyžicu matcha prášku a máte zdravý nápoj plný dôležitých vitamínov. Zaujíma vás cena matcha čaju Totalvital? Navštívte stránku totalvital.sk.