Yarn Bombing rozveseľuje svet farbami

INÉ
Yarn Bombing
rozveseľuje svet farbami
ZDROJ: STREETUTOPIA.COM

 

Nie je nič lepšie, ako si v zime obliecť hrejivý pletený sveter alebo šál. A čo tak obliecť chladné ulice mesta do tepla priadze a čara všakovakých farieb? Je to síce bláznivý nápad, no veľmi efektný. Yarn bombing (bombardovanie priadzou) premieňa verejné objekty miest na farebné umelecké diela. Pletenie a háčkovanie nachádza využitie v naozaj jedinečnej handmade aktivite, ktorá dokáže šokovať, upútať pozornosť a vytvoriť na tvárach pozorovateľov úsmev.

yarn-bombing-19

yarn-bombing-11

Nezaslúžia si šedé ulice mesta trocha farby a života? A čo by ste povedali na prechádzku v parku plnom pletených stromov? Aj takýto môže byť yarn bombing a handmade boj proti všednosti a šedosti života. Farebné kmene stromov, farebné telefónne búdky, farebné autá, farebné autobusy a dokonca aj farebné sochy sú prepletané priadzou, aby nám dodali pozitívnu energiu do bežných dní. Pestrofarebná handmade búrka v zákutiach miest má však aj iné poslanie. Svojou atraktivitou láka ľudí k zabudnutému hobby, vďaka čomu sa pletenie a háčkovanie stávajú čoraz populárnejšími.

0

yarn-bombing-5

V spojitosti s ekologickým pozadím a nekalými praktikami módneho priemyslu navádza yarn bombing ľudí k vlastnej handmade aktivite. Tak čo? Neláka ťa pletenie a háčkovanie?

yarn-bombing-1

yarn-bombing-17

Ďalšie zdroje: magdasayeg.com, ute-lennartz-lembeck.de, knitthecity.com


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.