Výslužky pre hostí

Aj keď posledné roky je trend živobytie v spoločnej domácnosti a pre mnohých je svadba len kus papiera, ktorý pre život nepotrebujú, význam svadby je oveľa väčší. Nie je nič krajšie ako plnohodnotná spoločná rodina. Veľa párov sa rozhodne odložiť svadbu najmä z dôvodu financií. Oslávenie spoločnej lásky spolu s vašimi blízkymi naozaj nie je lacná záležitosť. Ale ak si zabezpečíte všetko sami a nevyužijete svadobnú agentúru, konečná suma vás milo prekvapí. Okrem bežných zajednávaní je dôležité myslieť aj na svadobné tlačoviny. Na svadbu je potrebné dať si vyrobiť vlastné menovky, etikety na fľaše či zasadací poriadok, svadobné oznámenia a pozvánky ku stolu.

novomanželia

Zasadací poriadok, menovky a oznámenia.

Zasadací poriadok je potrebných pri svadbách s väčším počtom ľudí. Urýchli príchod hostí do sály a ušetrí vás chaosu pri usádzaní. A aby si hostia vedeli nájsť aj konkrétne miesto pri stole vyrobte menovky. Svadobné oznámenia by mali byť originálne a zaujať hosťa už na prvý pohľad.

Etikety na fľaše a nálepky na koláče.

Výslužka je časť svadby, na ktorú sa hostia tešia ešte pre samotnou svadbou. Či už je u vás zvykom dávať svojim hosťom fľašu vína alebo domácej pálenky, nikdy by nemala ostať bez originálnej svadobnej etikety. Pre niektorých to je milá spomienka aj po niekoľkých rokoch. Etiketa by mala obsahovať mená svadobčanov prípadne dátum svadby. Nič viac na etikety nedávajte. Pri menších svadbách sa etikety dávajú aj na fľaše na samotnej zábave.

nevesta a ženích

Etikety, nálepky, menu, pozvánky a ďalšie tlačoviny by mali byť ladené v jednom štýle. Vzor, ktorý použijete na svadobných oznámeniach by sa mal niesť už celou svadbou aj na ostatných drobnostiach. Preto je vhodné, ak sa rozhodnete hneď a všetko si dáte vyrobiť naraz.

Už vám stačí povedať len ÁNO a váš veľký deň si užiť čo najlepšie. Stráviť tieto chvíle s najbližšími je to najdôležitejšie.