Výhody digitálneho sveta

Online svet je všade. Aj vy príliš veľa času trávite práve na svojom smartfóne či stolnom počítači? A viete, že to nie je zdravé ani dobré pre vaše zdravie? Mnohým mladým ľuďom je ich zdravie úplne fuk. Nestarajú sa o seba a mnohokrát ani nevedia, čo im naozaj môže uškodiť. Platí to i v stravovaní, v trávení času na internete či na mobiloch. Teenageri sú na svojich smartfónoch naozaj každú chvíľu. Píšu si so svojimi kamarátmi, rozoberajú rôzne témy, učia sa spolu pomocou internetu a počítaču, nedbajú na to, že si ničia svoj zrak. Keď budú starší, budú potrebovať rozhodne okuliare.

 

Práca s mobilom

 

To sa im už nebude páčiť a budú si to časom vyčítať. Voľakedy toľko obrazoviek neexistovalo. Neboli mobily, počítače a televízory. V dnešnej dobe neustále pozeráme do nejakej obrazovky. Mobil vystriedame s televízorom a s počítačom. Ľudia prestali čítať knihy, robiť ručné práce a činnosti, ktoré v minulosti vykonávali ženy počas toho, keď ešte nebol digitálny svet. Časy sa zmenili a my si viac škodíme ako pomáhame. Mobily a internet používame na rôzne účely. Niektorí si píšu s kamarátmi, iní počúvajú hudbu, pozerajú videá, sú na internete a pozerajú rôzne webové stránky, no sú aj takí, ktorí pomocou internetu pracujú.

 

Mobil

 

Takáto práca sa nazýva home-office. Študenti si často prezerajú rôzne podkladové materiály pre ich domáce úlohy a práce zo školy. Na internet nájdeme už naozaj všetko a nemusíme celé dni tráviť v knižnici. Svet sa stal omnoho jednoduchším a zaujímavejším práve pomocou online svetu. Obľúbenými aplikáciami sú pre mnohých internet banking, mailová schránka a rôzne webové stránky na pozeranie videí a filmov. Viete si predstaviť, že by ste sa na týždeň vzdali svojho smartfónu, laptopu, či televízora? Myslím, že odpoviem za vás. Rozhodne si to neviete predstaviť ani v tom najhoršom sne. Už po piatich minútach by ste boli zúfalí a chceli by ste svoje zariadenie vrátiť späť.