V každej domácnosti sa už osvedčili nejaké technické novinky, napríklad LED svietidlá

Osvetlenie interiérov, ale aj vonkajších priestorov je podstatné pre bezpečnosť ľudí, ktorí sa tam pohybujú, ale umelé svetlo nám tiež umožňuje čo najefektívnejšie využívať každú minútu dňa. Počas neho sa totiž venujeme nielen práci, ale aj svojim záľubám, zábave či športu, no ak by sme si pri nich nemohli posvietiť, tak by sme mohli využívať iba slnečné svetlo. Vedci sa však neustále snažia nájsť čo najefektívnejšie, ekologické a zároveň úsporné, ale výkonné zariadenia a technológie, ktoré umožňujú ich výrobu. LED technológia je dôkazom toho, že sa to podarilo a my si môžeme svietiť svietidlami, ktoré majú rovnaký výkon, ale nižšiu spotrebu energie ako halogénové svietidlá, sú však ekologické a majú aj dlhšiu životnosť.

Luxus v podobe kryštáľového lustra

Žiarovky používame dodnes, no postupne sa zbavujeme halogénových a nahrádzame ich LED-kami. Sú univerzálne a hlavne kompatibilné s päticami tých pôvodných, takže nie je nutné vymieňať celé svietidlo, stačí nová žiarovka. Jej obstarávacia cena je síce o niečo vyššia, ale financie do jej kúpy led ziarovky sa nám veľmi rýchlo vrátia. LED žiarovky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby, neutrálna, teplá a studená, každá má využitie v inom type priestoru.

Typická banka halogénovej žiarovky

Tri odtiene bielej farby svetla sú fajn z hľadiska vytvorenia požadovanej atmosféry v jednotlivých priestoroch. LED žiarovky DUAL-WHITE je možné ovládať diaľkovým ovládačom, meniť ich farebný odtieň, intenzitu svetla či nastaviť stmievanie, pre použitie farebných svetiel je vhodné kúpiť si RGB a RGB-W žiarovky so širokou paletou farieb. Pôvodné pätice G9, GU10, E27, E14 či MR16 sú použité aj pri LED žiarovkách, čo zabezpečuje ich kompatibilitu s halogénovými svietidlami. Možno ste práve vy milovník všetkého, čo je retro, tak aj svietidlá či žiarovky chcete mať v tomto štýle, a to tiež nie je problém, na trhu sú totiž LED žiarovky v edícii RETRO FILAMENT v tvare tradičnej banky. Urobiť si radosť teda nie je nič nemožné, stačí si vybrať správne osvetlenie a priestor sa rozžiari presne podľa vašich predstáv.