Tisíce samolepiek a nespútaná detská fantázia

INÉ
Tisíce samolepiek
a nespútaná detská fantázia
ZDROJ: THEGUARDIAN.COM

 

Už Vás niekedy zaujímalo, čo by sa stalo, ak by ste dali deťom úplnú slobodu a tisíce samolepiek? Nie? V tom prípade musíte vidieť fotografie bláznivého projektu „The Obliteration Room“ japonskej umelkyne Yayoi Kusama. Pre svoju experimentálnu tvorbu si umelkyňa vybrala austrálske domáce prostredie s nábytkom a výzdobou umiestnenej v Galérii moderného umenia v Brisbane.

The-Obliteration-Room-by--007

The-Obliteration-Room-by--003

Kusama rada experimentuje s priestorom, ktorý je elementárnou zložkou jej umeleckých prác. O jednej z nich ste sa už dočítali v článku Nekonečná zrkadlová miestnosť, v ktorej zastal čas. Tentokrát sa však umelkyňa pohrala s hranicami priestoru iným spôsobom. Nechala ho ovládnuť nespútanou fantáziou a hravosťou detí.

The-Obliteration-Room-by--008

The-Obliteration-Room-by--002

Miestnosť natretá bielou farbou od podlahy až po strop poslúžila najmenším návštevníkom múzea ako obrovské biele plátno. Pri vstupe do miestnosti dostali deti samolepky v tvare farebných bodiek a bolo len na nich, kde ich nalepia. Snehovo-biely priestor a objekty v ňom sa tak pod ich malými rúčkami zmenil na pestrofarebnú bodkovanú miestnosť.

obliteration-room-hz

The-Obliteration-Room-by--001


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.