Plyšové hračky zničené láskou a ich umelecké portréty

FOTOGRAFIA
Plyšové hračky zničené láskou
a ich umelecké portréty
ZDROJ: MYMODERNMET.COM

 

Pamätáte si na svoje obľúbené plyšové zvieratko, ktoré ste nechceli vymeniť za iné hračky? A aj napriek tomu, že bolo zničené, znamenalo pre vás tak veľa? Toto puto inšpirovalo fotografa Marka Nixona k tvorbe kolekcie Much loved. Plyšové hračky, medvedíky a iné plyšové zvieratká v nej predstavil so sprievodnými príbehmi.

Tom O’Connor Jr - Beary

Lua Spencer - Flopsie

Inšpiroval sa tvorbou fotografa Irvinga Penna, ktorý vo svojich fotografiách premenil predmety každodennej potreby, ako sú odpadky a jedlo, na umelecké predmety. „Napadlo mi urobiť rovnakú vec so zničenými plyšovými hračkami, ktoré mnohí z nás vyhadzujú,“ hovorí Mark. Jeho portréty vypovedajú o láskyplnom vzťahu malého dieťaťa a jeho obľúbenej plyšovej hračky a vzbudzujú pocit nostalgickej výnimočnosti. V každej trhlinke „láskou zranenej hračky“ sa ukrývajú vzácne spomienky na detstvo.

Shane Maher

Gerry Ryan

Na svojej oficiálnej stránke Mark uvádza, ako vníma plyšové hračky: „Keď všetko bolo nepoznané, boli tam. Keď sa mohlo čokoľvek stať, boli tam – plné objatí, obáv, nádejí, soplíkov a šmúh. Boli našimi utešiteľmi, keď sme boli v noci sami a strašidlá číhali za rohom. Dotyk a vôňa týchto tichých spoločníkov a obrancov nás vždy upokojovala. Boli pre nás niečím výnimočným na ceste do dospelosti.“

Luke Foley - Teddy

Zoe Bracken - Daddy Bunny


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.