Kvalitný matrac = kvalitný spánok

Úlohou kvalitného matraca je zabezpečiť dokonalý oddych a odpočinok pre vás, no najmä pre vašu chrbticu. Spánok na nekvalitnom matraci sa odrazí na vašom pracovnom výkone a koniec koncov aj na vašej celkovej nálade. Nepodceňujte preto jeho dôležitosť. V súčasnej dobe je na trhu mnoho matracov najrozličnejšieho typu, tvaru i rozmerov. Stačí si vybrať taký, ktorý bude spĺňať vaše nároky.

Segum Joy Latex

Keďže neexistuje matrac vhodný pre každého, je potrebné si vyberať dôsledne a podľa vašich požiadaviek. Do úvahy musíte brať rôznu tvrdosť matracov. Trh ponúka mäkké, stredne tvrdé i tvrdé matrace. Pre mužov, ktorí majú zväčša väčšiu hmotnosť, sa odporúča tvrdší matrac. Stredne tvrdý matrac sa vzhľadom na anatómiu ženského tela hodí skôr pre dámy. Pri výbere matraca pre tých najmenších si musíte uvedomiť, že dieťa sa vyvíja a preto majte na pamäti, že tvrdý matrac je dobrou oporou chrbtice. Pre seniora sú vhodné matrace, ktoré sa prispôsobia telu. Čím vyšší matrac, tým ľahšie sa im vstáva z postele.

matrac Segum

Spoločnosť Segum vyrába postelne matrace bez príplatkov už od roku 1992, ako jediná na trhu používa kvalitnú švajčiarsku penu Sanitized s antibakteriálnymi vlastnosťami a navyše, matrace spoločnosti Segum sú vyrobené z prírodných materiálov. Ich produkty si môžete vyskúšať aj v kamenných predajniach v Žiline, Senici i Bratislave. Pracovníci v našich predajniach vám veľmi radi poradia a spolu dokážete vybrať ten správny matrac pre vás. Vybrať si môžete sendvičové alebo pružinové matrace. Sendvičové sú tvorené niekoľkými vrstvami, striedajú sa mäkké s tvrdšími, vzájomne sa dopĺňajú a tým získavajú jedinečné vlastnosti. Podkladom sendvičových matracov by mali byť lamelové rošty. Pružinové sa skladajú z niekoľkých pružín, vďaka ktorým sa váha tela rovnomerne rozloží a poskytne telu a chrbtici dokonalú oporu.