Dobrý spánok

Aj spánok má svoje pravidlá. Ak sa chceme ráno zobúdzať s dobrým pocitom oddýchnutý a svieži je potrebné dodržať pár odporúčaní. Keď nemôžeme zaspať a vytrvalo sa prehadzujeme na posteli no spánok neprichádza, niečo nebude v poriadku. Možností prečo je to tak je tu hneď niekoľko. Ako prvá možnosť je výdatná večera – to je asi najčastejšou chybou všetkých, ktorý sa ráno zobúdzajú nevyspatý. Veľké množstvo alebo ťažké a mastné jedlo núti žalúdok pracovať nadčas. Výsledkom je onen spomínaný efekt nočného prehadzovania na posteli. Ak ste večer hladný, zvoľte radšej biely jogurt, tvaroh či pohár mlieka.

Dobrý spánok je základom pozitívneho dňa

Ach tá technika – sledovanie televízie či pozeranie do mobilu je ďalšou veľkou chybou. Žiarenie z obrazoviek totiž blokuje uvoľňovanie melatonínu – hormónu zodpovedného za zaspávanie. Pustite si radšej hudbu alebo meditujte, miesto tichého pozerania filmu si podebatujte s partnerom. Zlý vzduch – ak je vzduch v miestnosti vydýchaný, mozog reaguje negatívne. Zívate, cítite sa unavený ale spánok bude nepokojný a budete sa často budiť. Nie je jednoduchšie riešenie. Otvorte okno na desať minút a nechajte príjemný osviežujúci vzduch odľahčiť priestory spálne. Stres môže zničiť aj pokojné sny. Starý známy stres. Okrem toho, že je pôvodcom množstva ochorení, môže byť aj príčinou Vášho zlého spánku. Vhodná je meditácia, kedy sa myseľ ukľudní a telo môže v pokoji oddychovať. Sústreďte sa na partnera, pozitívne myšlienky a odľahčite svoju hlavu od problémov.

Kedy naposledy ste sa vyspali do ružova...

Môžete si pustiť upokojujúcu hudbu a určite blahodarný spánok na seba nenechá dlho čakať. Ďalším nemenej dôležitým faktorom pre výživný spánok je miesto kde spíte. Matrac na ktorom si telo má oddýchnuť niekoľko hodín by nemal byť príliš tvrdý. Správne matrace Segum.sk ponúkajú kvalitnú oporu chrbtici a uvoľňujú tak tlak na stavce. Ak matrac na ktorom spíte pre Vaše telo nie je pohodlný, nemôžete očakávať príjemné prebudenie bez bolestivosti, či nočného prehadzovania. Ak si nie ste istý, či matrac ktorý používate je vhodný pre anatómiu chrbtice. Nechajte si poradiť od odborníkov. Pátrať môžete aj samy na internetových stránkach. Odporučiť môžeme www.segum.sk ktoré matrace aj predáva.