Ručne šité hračky z nechcených kožuchov

Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_10


Ručne šité hračky z nechcených kožuchov
ZDROJ: DEZEEN.COM

Názov projektu Refurbeasts je spojením slov: refurbish /renovácia/, fur /kožušina/ a beasts /zvieratá/. Holandská kostýmová dizajnérka Lisa Louwers ním vzdáva poklonu zvieratám, ktorých srsť sa stala materiálom pre výrobu kožuchov.

Nepotrebné kožuchy nachádza v second handoch, starožitníctvach či na trhoch a vyrába z nich hračky. Majitelia kožuchov jej môžu nechcené oblečenie dokonca sami zaslať do dielne v Eindhovene. Kolekcia hračiek Refurbeasts pozostáva v súčasnosti z piatich ručne šitých zvieratiek. Princíp výroby je jednoduchý: zo zajačieho kožucha sa stáva zajac, z norkového kožucha norka a podobne. Lisa na ich výrobu nepoužíva žiaden dodatočný materiál, veľkosť hračky určuje veľkosť a tvar kožucha.


Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_0Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_13Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_2Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_14Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_12Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_9 Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_8 Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_7 Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_5Refurbeasts-by-Lisa-Louwers-repurposed-fur-coats_dezeen_784_16


Sleduj dorine facebook + twitter + pinterest a nové články ti už nikdy neuniknú.