Podivuhodná lampa prináša do dizajnu príťažlivú interaktivitu

DIZAJN
Podivuhodná lampa prináša
do dizajnu príťažlivú interaktivitu
ZDROJ: RICHARDCLARKSON.COM

 

V nepriaznivom počasí sledujeme spoza okna blesky pretínajúce zamračenú oblohu a pohybujúce sa oblaky. Sú tak blízko a zároveň ďaleko. Ak ich však nemáte zavesené na strope svojej izby. Dielom umeleckej tvorby dizajnéra Richarda Clarksona je lampa, ktorá svojou interaktívnou aktivitou predstavuje búrku plnú bleskov. Tento podivuhodný bytový doplnok má tvar oblaku a je doslova neprehliadnuteľný.

cloud-gif

Na stene zavesená lampa v podobe huňatého snehobieleho oblaku svojim “búrlivým“ pohybom produkuje fantazmagorickú hru svetiel – blesk dizajnu. Clarkson je absolventom produktového dizajnu na School of Visual Arts v New Yorku. Jeho lampa je produktom high-tech technológie, ktorý do interiérového dizajnu prináša príťažlivú interaktivitu. Vonkajšie páperie z vnútorností vankúša je k polystyrénovému jadru pripevnené ako parochňa.

img_3930_1_4042

Vo vnútri oblaku je vložený špeciálny Arduino obvod, LED žiarovky, detektor pohybu a iné elektrické vstupy. Správne nakódovaná lampa vydáva pri svojom pohybe vopred nahraté zvuky búrky a realistické svetlo bleskov.

1340_0001


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.