Orwell project spája tri kusy nábytku do jedného

goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-01


Orwell project spája tri kusy nábytku do jedného
ZDROJ: DESIGNBOOM.COM

Dizajnérske projekty kreatívnych návrhárov závisia predovšetkým na ich vynaliezavosti a nápaditosti. Niekedy však postačí aj jednoduchá myšlienka a skvelý produkt je na svete. Goula Figuera nám v tomto smere ukázala, ako je možné individuálne kúsky pretransformovať do nových tvarov a vylepšených modelov.

Nábytok, ktorý v sebe zahŕňa tri rozličné podoby: pohovku, posteľ a stan, vytvorila pod hlavičkou “orwell” /autor známej knihy 1984/. Hybridný nábytok je snahou o znovuzískanie súkromia, ktoré sa v našich domovoch často stráca. Pohodlný interiér láka k nerušenému oddychu, pri ktorom ožívajú detské spomienky na skrýše v podobe vlastnoručne postavených stanov a bunkrov. Stačí spustiť pevné prešívané “závesy” a užívať si slastné ticho a pokoj. Krásna predstava, čo poviete?


goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-05goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-04goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-02goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-06goula-figuera-orwell-sofa-bed-cabin-furniture-designboom-07


Sleduj dorine facebook + twitter + pinterest a nové články ti už nikdy neuniknú.