Origami topánky môžu zachrániť milióny ľudských životov

MÓDA
Origami topánky môžu zachrániť
milióny ľudských životov
ZDROJ: FASTCODESIGN.COM

 

Origami už nie je len o skladaní papiera. Tvarovateľnosť tohto starého japonského umenia sa preklenula aj do módy. Origami topánky však nie sú len obyčajným módnym kúskom, môžu zachrániť milióny ľudských životov! Skladacie topánky projektu Unifold môžu v rozvojových krajinách zabrániť šíreniu smrteľného parazitárneho ochorenia nôh. Viac ako 300 miliónov ľudí nemá kvôli zlým životným podmienkam inú možnosť, ako chodiť každý deň bez topánok.

3016665-slide-1673354-slide-unifold-for-john02

Za projektom Unifold stoja čínski dizajnéri Horatio Yuxin Han a Kevin Crowley, ktorých cieľom je vytvoriť topánky cenovo dostupné pre každého. A keďže sú takmer všetky obuvnícke metódy späté so zložitým výrobným procesom, rozhodli sa zjednodušiť nielen spôsob produkcie topánok, ale aj ich dopravu a uloženie. Origami topánky sú vyrobené z penovej gumy bez využitia akejkoľvek modernej či klasickej výrobnej techniky.

3016665-slide-1673354-slide-unifold-for-john04

Vďaka ľahko tvarovateľnému materiálu sa tieto topánky jednoducho skladajú a môžu byť dodávané a hromadne skladované bez zaberania rozsiahleho miesta. V súčasnosti existujú dva origami vzory: elegantný ázijský papučový štýl a sandálový so zložitejším dizajnom a skladaním. Aj napriek tomu, že Unifold topánky sú stále len konceptom, talentovaní dizajnéri tvrdo pracujú na ich komerčnom rozšírení. V budúcnosti sa možno vďaka svojej atraktivite stanú žiadaným módnym doplnkom.

3016665-inline-1673354-slide-unifold-for-john05

3016665-inline-1673354-slide-unifold-for-john06


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.

Tagy: .