Listové umenie poukazuje na klimatické zmeny

UMENIE
Listové umenie poukazuje
na klimatické zmeny
ZDROJ: BOREDPANDA.COM

 

Aj obyčajné listy môžu byť nositeľmi umeleckých obrázkov a príbehov. Neveríte? Vo svojej tvorbe to využil španielsky umelec Lorenzo Duran. Jeho listové umenie zožalo v umeleckých kruhoch obrovský úspech. Vďaka pozitívnym ohlasom začal spolupracovať s agentúrou Leagas Delaney na tvorbe reklamnej kampane “Plant for the planet“ (Vysádzanie pre planétu). Cieľom kampane bolo poukázať na klimatické zmeny a schopnosť listov absorbovať oxid uhličitý.

cut-away-leaf-art-lorenzo-duran-1 “Plant for the planet“ je organizácia, ktorej cieľom je rozširovanie povedomia o dôležitých problémoch našej planéty. Upozorňuje na klimatické zmeny a angažuje študentov do verejnoprospešných aktivít, ako je napríklad redukovanie dôsledkov týchto zmien vysádzaním nových stromčekov.

cut-away-leaf-art-lorenzo-duran-2

Už ako dieťa Lorenzo Duran rád maľoval a vyrezával. V roku 2008 sa inšpiroval sledovaním húsenice pri jedení listu a aplikoval na listoch čínsku a japonskú techniku strihania papiera. Pred samotným vyrezávaním si listy starostlivo vyberá podľa jeho výzoru a tvaru. Kvôli krehkosti si však jeho tvorba vyžaduje veľa trpezlivosti a času.

cut-away-leaf-art-lorenzo-duran-3

cut-away-leaf-art-lorenzo-duran-5


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.

Tagy: .