Drevené sochy a nábytok vytvorené z konárov stromov

DIZAJN
Drevené sochy a nábytok
vytvorené z konárov stromov
ZDROJ: TWISTEDSIFTER.COM

 

Umelec Jeffro Uitto využíva pri svojej tvorbe nájdené drevo, kúsky konárov a koreňov stromov. Vytvára z nich úžasné drevené sochy a nábytok, ktoré svojou detailnou prepracovanosťou vzbudzujú pocit dokonalosti. Jeffro Uitto vlastní vo Washingtonskom Tokelande obchod s názvom Knock on wood (Klopanie na drevo)

driftwood-sculptures-by-jeffro-uitto-knock-on-wood-11

Vďaka veľkej obľube intenzívne pracuje na vlastných projektoch a svoje jedinečné umelecké diela predáva nadšeným záujemcom o drevené doplnky a nábytok. Okrem originálnych kúskov nábytku vytvára aj drevené sochy zvierat v životnej veľkosti. Jeffrove šikovné ruky vdychujú starým pohodeným kúskom dreva dušu. Vďaka presnej detailnosti a jemnosti tvarov je výsledok naozaj úchvatný! Drevo si vyhľadáva sám, najlepšie kúsky však objaví v zimných mesiacoch alebo po silnej búrke.

driftwood-sculptures-by-jeffro-uitto-knock-on-wood-10

Nájdenie správne tvarovaného kúska je naozaj náročné, pretože práve drevo a jeho tvar zohráva dôležitú úlohu vo finálnom stvárnení konkrétneho objektu. Pri prechádzke lesom ide doslova o hľadanie pokladov. Jeffreho drevené sochy a drevený nábytok sú vo svojej skrytej podstate dielami matky prírody. Ich základným stavebným pilierom je autorova láska k umeniu a jeho pozitívny vzťah k prírode.

driftwood-sculptures-by-jeffro-uitto-knock-on-wood-3

driftwood-sculptures-by-jeffro-uitto-knock-on-wood-13


Sleduj dorine facebook + twitter a nové články ti už nikdy neuniknú.